Klasik Spa Seansları?

Spa seansı, adeta bahar kokusunda bir huzur şenliğidir.
Latince “Selus Per Aqua” kelimlerinden gelen “SPA” tam olarak tercüme edildiğinde; Sudan gelen sağlık anlamındadır.
Farklı kültürlere yayıldıkça değişik uygulama metotları ile çeşitlere ayrılmıştır.. Sağlık verdiği kanıtlanan minerallere sahip vücut yağları ile yapılan bu masaj; Su – köpük ve mineral içeren yağlarla birleşen mis kokulu bahar etkisidir. Uzman terapistler tarafından karar ölçüde uygulanan bu masaj, ruhsal ve bedensel rahatlama ve iyileşmeyi amaçlar. Kronik baş ağrılarından, eklem ve kas ağrılarına kadar rahatsızlık veren negatif etkiden arındırıcıdır. Cilt bakımı ve selülit giderme amaçlı olmak üzere birçok uygulama çeşidi bulunmaktadır.

Düzenli Spa Seansları?

Spa seanslarına düzenli katılan müşterilerimizden yıllar içinde edindiğimiz geri bildirimler; ne yaptığımızı – insanın beden ve ruh sağlığına ne kadar olumlu katkılar sağladığımızın göstermektedir.

Kan dolaşımınızım normal seyrinde olduğunu düşünebilirsiniz.. Spa masajı aldıktan sonra bu fikrinizin değişeceğine inanıyoruz. Minerallerin ve masaj baskı tekniğinin katkısı ile relax olurken, bu etkinin gün boyu – bazen de günler boyu devam eden olumlu etkisiyle hayatınıza değer katacağını deneyimlersiniz. İş dünyasının yoğun temposu ve stresine maruz kalan iş insanlarının tercihlerine kulak verecek olursanız; ne kadar doğru bir şey yaptığınızı siz de göreceksiniz.

Kan dolaşımınızın düzenli bir tempo ile normale döndüğünü belki hissedemezsiniz, ama yorgunluk belirtilerinin azalması ile bunun gerçekleştiğini göreceksiniz. Ayrıca, metabolizmanızdaki toksinlerin de vücuttan rahatlıkla atılmasını sağlayacaktır.

İlk kez Spa seansına katılacaksanız bilmeniz gerekenler nelerdir?

Yaşam SPA Ümraniye masaj merkezimizde; Odanızdan çıkmadan duş alma imkanınız olacaktır. Ayrıca, ücretsiz faydalanabileceğiniz sauna ve buhar odası ile bu olumlu etkiyi iki katına çıkartabilirsiniz. Üstelik limitsiz kullanımla masaj sonrasında da faydalanabilirsiniz. Tabi açık ve kapalı yüzme havuzumuzu da gün boyu kullanabilirsiniz.

  • Randevu alın: Lütfen randevunuzda belirttiğiniz üzere masaj salonumuza tam vaktinde geliniz.
  • Önce duş alınız: Derimizde bulunan ter bezlerinin çıkış noktaları olan gözeneklerin tıkalı olmaması; spa seansı içinde mineral katkıları bulunan masaj yağlarının etkisini artırmak üzere önemli bir ayrıntıdır.
  • İlk defa SPA masajı alıyorsanız: Masözünüzün tepkilerinizi algılayıp, rahatladığınızı belirten davranışlarınızı keşfetmesine izin verin.
  • Telefonunuzu mutlaka kapatın: Veya uçak moduna alın. Dingin bir huzurun mesaj veya telefon sesi ile bölünmesini istemezsiniz.

  • Spa seansı başlamadan önce mutlaka tuvalete gidin: Gerek kan dolaşımının düzene girmesi, gerekse boşaltım sisteminin uyarılması ile masaj seasını bölmek istemezsiniz.

  • Saatinize bakmayın: Masözünüze saati sormayın. Transa geçmek üzere sessizliğe odaklanmaya çalışın.

  • Masaj bitiminde hemen masaj sedyesinden kalmayın: Masaj sonrasındaki birkaç dakikalık sessizlik ve durağanlık size çok iyi gelecek, yerinizden bir kuş hafifliğinde kalkmanıza neden olacaktır.