Selülit Spa masajında, Yaşam spa olarak deneyimli terapistlerin uygulamalarının başarıya ulaşmasını amaçlarız.

Selülit Masajı; Kararınca bir kuvvet uygulanarak, kan dolaşımını doğru tetiklemek için mutlaka “aşağıdan yukarı” yani kalbe doğru uygulanması gereken bir masajdır. Bu konuda başarıyı evvelce deneyimlemiş bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Ayak topuğunun hemen üstünden başlamak üzere, basenlere doğru uyguladığımız bu masajın selülit giderme amacı taşıdığı ve bölgesel baskı teknikleri içerdiği unutulmamalıdır. Düzenli ve karar ölçüde uzman terapist tarafından uygulanan bu masaj çeşidinde, “cilt altında yoğunlaşarak / yani odaklanarak” portakal kabuğu görünümü alan bölgelerin masaja verdiği tepkilere bakarız.. Uygulama sırsında masajın ölçüsünü belirleyen bu gözlemler önemlidir.

Selülitiniz nerede ise; Bel – kalça veya üst bacak bölgesi olmak üzere, masaja tepki veren cilt yoğunlukları da farklılık arz edecektir. Uzman terapistlerimizin deneyimleri; selülit giderme amaçlı bu masajı başarıya ulaştıracak yegane unsurdur.

Selülit Masaj Seanları Sıklığı?

Sabah ve akşam olmak üzere aynı gün içinde düzenli uygulanması tavsiye olunan bu masaj için seans aralıkları çok önemlidir. Aynı gün içinde imkanı olmayanlar için, hemen sonraki gün uygulanmak üzere tavsiye ederiz.

Selülit giderme amaçlı masaj uygulamalarımızın etkisini artırmak üzere kullandığımız yağların içerdiği çözücü etkiyi başarılı kılmak için masaj sonrasında hemen duş alınmasını önermiyoruz. Spa merkezimizde masaj sedyesinde beklemek durumun değilsiniz. Cafe ve dinlenme alanlarımızda veya havuz kenarında bulunan şezlonglarda vakit geçirebilirsiniz. Yaşam Spa olarak size bu imkanları ‘zaman sınırı olmaksızın’ sağlamaktayız.

Daha etkili selülit giderme başarısı için spa seansı ardından spor egzersizleri önerilmektedir. Cilt hastalıkları uzmanı doktorların da önerdiği üzere, ter bezlerinin harekete geçmesiyle toksinlerin vücuttan atılması; etkiyi başarlı ve kalıcı kılacaktır. Özellikle, selülit giderme amacı ile masaj merkezimize düzenli gelen danışanlarımıza biz de önermekteyiz.

Selülit Spa Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Üç ila dört hafta boyunca hemen her gün alacağınız selülit spa masajı ile başarıya ulaşıp, dilediğiniz görünüme kavuşacağınızın garantörü kendi gözleriniz olacaktır. Lütfen, selülit gidermek amacı ile spa merkezimize başvurmadan önce, spa sonrası yoğun terlemeye de ihtiyacınız olduğunu unutmayınız. Dilerseniz spa sonrası yoğun terleme yaşayabileceğiniz egzersizler için spor merkezimizden uygun randevu oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Düzenli selülit spa seansları için uzman terapistlerimizle telefonla veya yüz yüze görüşebilirsiniz. Kullandığımız özel yağların; karar seviyede su ve mineraller içerdiğini belirtmek isteriz. Spa masajı sonrası terleme ile vücuttan atılacak toksinleri tahrik eden bu yağlar ile portakal kabuğu görünümündeki cildinizin normale dönüşmesini amaçlarız.

Uygulama teknikleri kadar, bası etki ayarı ve doğru yağların kullanılması elbette tecrübemizle sabit deneyimlerdir. İnternet dünyasında çeşitli tavsiyeler içeren uygulama teknikleri duyabilirsiniz.. Streç nylon ile terlemeyi amaçlayan yöntemleri denemek; sağlığınıza zarar verebilir! Ter bezlerinin, daha doğrusu cildinizin hava almasını öneleyeceği gibi, bir nebze bölgesel kan dolaşım bozukluğundan kaynaklanan hassas dokuların daha da zarar görmesine neden olabilir.

Selilüt spa seanslarımızda; hafif pütürlü yüzey içeren hamam kesesi ile cildinize hafif dokunuşlarla yapılan final masaj uygulamasıyla seansımız son bulur.

Müşteri memnuniyetini öncelikle amaçlayan Yaşam Spa merkezimizden memnun kalmanız dileğiyle.